SİVAS BİR KÜLTÜR ŞEHRİ…


İlimizde, 7. Sultan Şehir Kültür ve Kardeşlik Gecesi düzenlendi. Fasıl Heyeti Âşıklar ve Halk Oyunları Derneği’nin organizasyonuyla yapılan program Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.Programa Vali Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, daire müdürleri gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 


Programda konuşan SİFAHOD Başkanı Ahmet Ayık, geleneksel hale getirdikleri gecenin yedincisini yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, katkı sağlayan ve destek veren herkese teşekkür etti.
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ise Sivas’ın bir kültür şehri olduğunu belirterek, “Sivas, Anadolu’nun kadim şehirlerinden birisi. Böyle bir şehirde böyle bir organizasyonun gerçekleşmesi bizleri son derece mutlu etti.” dedi.


Sivas Milletvekili Ali Akyıldız’da bu tür organizasyonların düzenlenmesinin çok zor olduğunu ifade ederek emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Vali Davut Gül ise, bu tür organizasyonların ülkeleri, toplumları birbirine yaklaştırdığını belirterek, "Ülkelerin gelişmişliğine baktığınızda parayla, pulla, teknoloji ile yapılacak işler var, bir de kültür ve medeniyet var. Kültür ve medeniyeti para ile inşa edemezsiniz dedi.Ardından gecede Azerbaycan, Kırgızistan ve Elazığ’dan gelen âşıklar ile Karapapak Türkleri kardeşlik üzerine deyişler söylerken fasıl heyeti ise Sivas yöresinden türküler seslendirdi.


Program, plaket töreni ve hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından son buldu.
Oluşturma Tarihi :14 Şubat, 2017

Okunma Sayısı : 1491