TEHLİKE SAÇAN METRUK BİNALAR YIKILIYOR…


Sivas Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ve mahalle muhtarlarının ortaklaşa yürüttüğü çalışma neticesinde mahalle aralarında belirlenen metruk binaların yıkımları devam ediyor.

Sahipsiz binalar uzun süre kullanılmayınca tinercilerin meskeni haline geliyor. Mahalle sakinleri içinde büyük bir sorun olan binalara karşı Sivas Belediyesi duyarsız kalmayarak Kümbet Mahallesi’nde 2 binanın yıkımını gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Sami Aydın, Başkan Yardımcısı Abdurrahim Ceyhan, Muhtarlık İşleri Müdürü Necati Altun, Kümbet Mahallesi Muhtarı Recep Değerli ve belediye ekiplerinin katılımıyla yıkımlar gerçekleşti.

Kümbet Mahalle Muhtarı Recep Değerli, “Mahalle olarak zor durumdaydık. Buranın yıkılması bizim için ve mahalle sakinleri için çok iyi oldu. Madde bağımları insanlar barınıyorlardı. Bunlardan kurtulduk, diğer bölgelerimizde bunu gerçekleştiriyor. Sivas Belediyemize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Mahalle sakinleri de, “Metruk binalardan dolayı sıkıntı yaşıyoruz. Tinerciler baliciler birçok insanlar gelip rahatsızlık veriyordu. Belediyemize başvurduk, belediyemiz bizim dilekçemize karşılık vererek, Belediye Başkanımız Sami Aydın bizzat burada bulunarak, yıkımı bizzat takip ederek bize yardımcı oldu. Belediye Başkanımıza, başkan yardımcılarımıza, ekiplerine burada bulunan arkadaşlara çok teşekkür ediyoruz.” dedi.Belediye Başkanı Sami Aydın ise, “Muhtarlık Müdürlüğümüz vasıtasıyla bütün mahalle muhtarlarımız ve müdürümüz irtibat içerisinde… Mahalle aralarında, mülkiyet sorunları olan veya sahiplerinin dışarıda olduğu metruk binalar var. Mahalle sakinlerine sıkıntı olan durumlarla karşı karşıya kalıyoruz. Bu tür şikâyetleri müdürlüğümüz takip ediyor. Gerekli işlemleri ve altyapıyı hazırladıktan sonra yıkım gerçekleştiriyoruz. 2016 ve 2017 itibariyle 200 civarında metruk binanın yıkımını gerçekleştirdik. Bu bölgeler güvenli bir ortama dönüştürüldükten sonra zaman içerisinde mülk sahipleri bunları değerlendirecektir. Tinercilerin ve balicilerin mekânı haline gelen metruk binaları ortadan kaldırılıyoruz. Bir diğer unsurda çocuklar için inşaat ve yıkık dökük alanlar tehlike arz ediyor, onları da önlemiş oluyoruz. Muhtarlık Müdürlüğümüz; Sivas’ın 65 mahallesinde, muhtarlarımızla irtibatlı bir şekilde bu çalışmaları yürütecek, müdürlüğümüze ve muhtarlarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.


Kümbet Mahallesi’nde bulunan iki binanın yıkımı Başkan Aydın, nezaretinde gerçekleşti.     

Oluşturma Tarihi :16 Mart, 2017

Okunma Sayısı : 628