CEM VAKFI GENEL BAŞKANINDAN BELEDİYEYE ZİYARET…


Bir dizi temasta bulunmak üzere ilimize gelen Cem Vakfı Genel Başkanı Erdoğan Döner ve yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkanı Sami Aydın’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Döner, “Cem Vakfı Yönetimi olarak ağırlıklı iş adamlarından oluşan bir yönetim kurulu oluşturduk, bunun neticesinde de bazı sıkıntıları aştık, mezhep kavramını kullanmıyoruz. Ayrıca Sivas yönetimimiz sizi çok seviyor. Bir idareci olarak sizin bakış açınızın Türkiye’ye hâkim olmasını dilerim. Bakanımız İsmet Yılmaz’a da aynı şeyi söyledim.” ifadesini kullandı.

Başkan Aydın’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Söylediğiniz olaylar gelişmemişliğin getirdiği sancılardan kaynaklanıyor. Daha önce kaymakamların da bulunduğu 7 kişilik bir ekiple Amerika’ya gitmiştik. Normal şartlarda bu sistem ayakta durmayacak bir sistem. Her eyalet farklı bir ülke; burada kanunlar farklı diğerinde farklı, ama ülke güçlü olduğu için, insanlar zengin olduğu için, herkes işinde gücünde başka detaylarla uğraşmıyor. Zaten etnik yapı ile uğraşanların gelişmişliği düşük ülkelerde olduğunu görüyorsunuz. Bunun adına siyaset deyin, ne derseniz deyin, herkes işine geldiği şekilde faydalanmak istiyor. O zaman olan halka oluyor.” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından Başkan Aydın Döner’e ziyaretin anısına çeşitli hediyeler takdim etti.    

Oluşturma Tarihi :17 Mart, 2017

Okunma Sayısı : 554