ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZI REFERANDUMA TAŞIYACAĞIZ…

 


Belediye Başkanı Sami Aydın, Türkiye Cumhuriyeti için bir milat konumunda olan Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi Anayasa Referandumu öncesinde açıklama yaparak, Sivaslı vatandaşlara seslendi.

Aydın; ayrıca oy kullanmaya gidemeyecek durumda olan vatandaşlar için de sandığa kadar servis hizmetinin verileceğini de söyledi.Başkan Aydın, “Referanduma 24 saat kaldı. Yaklaşık 2 aydır yeni Anayasa ile ilgili Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemini halkımız oylarıyla, ya kabul edecek ya da reddedecek. Öncelikle bu kararın ülkemiz ve geleceğimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu referandum ülkemizin geleceğini şekillendirecek. Türkiye’yi dünyada güçlü ülkeler arasına katacak bu inancı taşıyorum. Bu fırsatı milletimiz nezdinde en iyi şekilde değerlendirileceğinden şüphem yok.     Bu vesile ile bugüne kadar yeni anayasa için emek ortaya koyan gerek teşkilatlarımız gerekse Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Bakanlarımız, Milletvekillerimiz olmak üzere ülkem adına, şehrim adına teşekkürlerimi iletiyorum. İnşallah Pazartesi günü bu ülke için yeni bir miladın başladığı gün olacak ve her geçen gün ileri giden bir Türkiye’nin kıvılcımı çakılmış olacak.” dedi.


Oy kullanma işlemi için evinden çıkamayacak durumda olan engelli vatandaşlara da seslenen Başkan Aydın, “Engelli vatandaşlarımızın oy kullanabilmesi için 444 58 44 numaralı Sivas Belediyesi Çağrı merkezini araması durumunda Belediyemizin engelli araçları vatandaşlarımızı evlerinden alacaklar. Onları sandık bölgesine ulaştıracaklar ve tekrar kendilerini evlerine götürecekler.” dedi.       

 

Oluşturma Tarihi :14 Nisan, 2017

Okunma Sayısı : 391