SİVAS’I ÇOK SEVDİLER…


Esnaf Sanatkârlar Odası tarafından Turizm Haftası münasebetiyle her yıl bir ilçeden öğrencileri Sivas’a getirerek çocukların farklı bir gün geçirmesini hedefliyor.

Bu yılda Gemerek Yurter Özcan Ortaokulu’ndan 26 öğrenciyi ilimize getiren Esnaf ve Sanatkârlar Odası, öğrencilerle Belediye Başkan Yardımcıları Abdurrahim Ceyhan ve Ahmet Özaydın ile buluşturdu.Ziyarette konuşan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Beşir Köksal, “Vali Hasan Canpolat döneminde ilçe ve köy gezilerine katıldığımda Vali bey çocuklara sorular soruyordu. Atatürk Sivas'a geldi mi diye soran valiye çocuğun cevabı gelmedi oldu. O zaman çok üzülmüştüm ve Esnafa Odaları Birliği’nde bir toplantı yaparak her yıl bir ilçeden bir okulun öğrencilerini ilimize getirerek hem tarihi yerleri görmelerini sağlamak hem de çocukların farklı bir gün geçirmelerini amaçladık. Bu yıl son okulumuz Gemerek ilçesinden oldu. Yurter Özcan Ortaokulu öğrencilerimizi ağırlıyoruz. Yine bu etkinliğimizi her yıl turizm haftasında gerçekleştiriyoruz.” dedi.


Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Ceyhan projenin önemine değinerek, “Bende Şarkışla’nın Harun Köyünde doğdum, büyüdüm. 12-13 yaşıma kadar köyden çıkmamıştım. O zaman Çırak Okulu sınavına katılmak için Sivas’a kamyon kasasında gelmiştim çok büyük bir heyecan ve sevinçti gerçekten bu projenin yapılması çok önemli.” dedi.Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “İlk göreve başladığımda Gemerek İmam Hatip Lisesi’nde başlamıştım o tarihte samanlıktan bozma bir yeri ev olarak kullandık. Sonra ile genel meclis üyesi olduğumda Gemerek için elimden gelen özveriyi gösterdim.” dedi.


Okul Müdür Yardımcısı Osman Öztürk’te Esnaf Odası tarafından yapılan çalışmanın çok önemli olduğuna değinerek, öğrencilerin farkı bir gün geçirdiğini kaydetti.

Yine okul öğretmenlerinden Pınar Yerlifirik’te “Çocukların gelişiminde bu tür geziler çok önemli buna katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz.” ifadesini kullandı.

Proje kapsamında geziye çıkan öğrenciler ise Sivas’ı çok sevdiklerini ifade ettiler. Daha sonra çocuklara Başkan Yardımcısı Ceyhan ve Özaydın çeşitli hediyeler takdim etti.

Oluşturma Tarihi :20 Nisan, 2017

Okunma Sayısı : 607