ELLER KONUŞUR SAMİ BAŞKAN YAPAR...


Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan tarihi köprünün trafiğe kapatılmasından sonra ulaşım konusunda sorun yaşayan mahalle sakinlerinin sorunu çözülüyor. Sivas Belediyesi tarafından Karşıyaka Köprüsü’nün yapımına başlandı. Mahalle Muhtarı Çetin Aydın ve mahalle sakinleri de Başkan Aydın’a teşekkür etti.

Sivas Belediyesi, Başkan Sami Aydın’ın Karşıyaka mahalle sakinlerine söz verdiği yeni köprünün yapımına başladı. Bölge halkını ulaşım konusunda rahatlatacak olan köprü 2018 yılında tamamlanacak. 200 metre uzunluğunda yapılacak olan köprü 3 gidiş 3 geliş olacak. İki köprü olarak tasarlanan köprüde toplam 6 şeritli trafik akışı sağlanacak.Karşıyaka Mahalle Muhtarı Çetin Aydın, “Karşıyaka ve İlbeyli köylerinin kırk yıldır hasretle beklediği Karşıyaka Köprüsü ihalesi yapılmış ve inşaatına başlanmıştır. ‘Sözde değil; özde hizmet budur. Eller konuşur, Sami Başkan yapar.’ Bize bu büyük hizmeti yapan Sami Başkanla gurur duyuyoruz. Bu köprü Karşıyaka, Herekli, Tatlıca, Karapınar, Hocabey, Kırkpare köyüne hizmet verecektir. 40 yıldır köprü orucunu tuttuk bayramını yakın zamanda yapacağız.” Dedi.


Mahalle sakinleri de, “30 yıldır beklediğimiz köprünün yapımına başlandı. Belediye Başkanımız Sami Aydın’a teşekkür ediyoruz. Senelerdir beklediğimiz bir hizmet hayata geçiyor.” şeklinde konuştular.

Oluşturma Tarihi :17 Temmuz, 2017

Okunma Sayısı : 891