VEFA KONUTLARI’NDA ASFALT ÇALIŞMASI BAŞLADI…

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın'ın seçimlerden önce dar gelirli vatandaşlar için söz verdiği Vefa Konutları Projesi, teslim tarihi olan 4 Eylül'den önce tamamlanarak hak sahiplerine verilmeye başlanmıştı. Bu kapsamda alt yapısı tamamlanan konutların yolu da asfaltlanmaya başlandı.

Asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Sami Aydın, ekiplere kolaylıklar dileyerek bazı konularda talimatlar verdi.Bölgeye yapılan asfalt çalışmalarından dolayı memnuniyetini ifade eden Mahalle Muhtarı Asım Boyuneğmez; “Mahallemizde eksiklikler gideriliyor, bu çerçevede Vefa Konutları'nın asfalt ve bağlantı yol çalışmaları tamamlandı. Başkanımız Sami Aydın ve ekibine teşekkür ediyorum." dedi.
Belediye Başkanı Sami Aydın ise “Ahmet Turan Gazi Mahallemizdeki çalışmaları inceliyoruz. Vefa Konutlarımız tamamlandı, ev sahipleri taşınıyor. Vefa Konutlarına ve Hurdacılar Sitesine yönelik yol çalışmaları tamamlandı. Altyapıda eksiklikler olması sebebiyle sadece yol bağlantısını gerçekleştirdik. Altyapı eksikleri tamamlandıktan sonra bütün eksiklikler giderilecek. Yine Vefa Konutlarından TOKİ bağlantısı stabilize olarak yapıldı. Yolun oturmasının ardından asfalt çalışması da gerçekleştirilecek." ifadelerini kullandı.


Vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olmalarını sağlayan Vefa Konutları'nın önemli bir ihtiyacı karşıladığını dile getiren Başkan Aydın; "İlimizde önemli bir ihtiyaç tamamladı. Dar gelirli vatandaşlarımız ev sahibi oldu. Ev sahiplerimizin güle güle oturmasını diliyorum. Sivas'ın her bölgesi pırıl pırıl, önemli bir standart yakalandı.” şeklinde konuştu.Diğer taraftan alt yapısı tamamen değişen Şeyhşamil Mahallesi Hamza Yerlikaya Caddesi’nde de asfaltlama çalışmaları tamamlandı.


Oluşturma Tarihi :03 Ekim, 2018

Okunma Sayısı : 908