FUTBOLCULAR VE ÖĞRENCİLER BARINAĞA HAYRAN KALDI...

Sivassporlu futbolcular, öğrenciler ve hayvan severler 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü nedeniyle Sivas Belediyesi tarafından düzenlenen programda buluştu.

Geçtiğimiz aylarda hizmete giren Sokak Hayvanları Yaşam, Rehabilitasyon Merkezi ve Hayvan Oteli'nde gerçekleştirilen organizasyonda, katılımcılar hayvanlarla bir araya gelerek tesisleri yakından inceleme fırsatı buldu. Özellikle öğrenciler yavru köpeklerle yakından ilgilenirken, bazı hayvan severler de barınaktan köpek sahiplendi.
Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karaman öncülüğündeki etkinliğe; Sivasspor As Başkanı Faruk Taşseten, Teknik Direktör Tamer Tuna, futbolcular Ziya Erdal, Hakan Arslan, Emre Kılınç, Arouna Kone ve Paul Papp ile birlikte hayvan severler ve çok sayıda öğrenci katıldı.


Ziyarette ilk olarak söz alan Hayvan Hakları Federasyonu Sivas İl Temsilcisi Özge Çubukçu Yıldız, "Sivas Belediyesi gerçekten çok güzel bir iş yaptı. İnsanlar bir hayvan sahibi olmak için lütfen buraya gelsinler. Burada sahiplenebilecekleri onlarca hayvan var. Lütfen satın almayın, sahiplenin. Bu garipler sizi bekliyor." diye konuştu.Ardından konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karaman, hayvanlar için çok ciddi bir yatırım yaptıklarını ifade ederek; "Gördüğünüz tesisimiz bu yıl hizmete girdi. Yaklaşık 7 milyon liraya mal oldu. Burada 24 personelimiz ile gece gündüz hizmet vermekteyiz. 1700 hayvan kapasitemiz var ancak şimdilik 980 köpek mevcut. Hayvanların günlük bakımı, barınması, beslenme ihtiyaçları ve sağlık hizmetleri çalışanlarımız tarafından karşılanmaktadır. Buradan halkımıza bir çağrıda bulunuyorum, lütfen en azından bu hafta içerisinde gelin ve tesisimizdeki bu hayvanlara gerekli ilgiyi, sevgiyi gösterin." ifadelerini kullandı.
Sivasspor Teknik Direktörü Tamer Tuna ise; "Duygu en önemli parçamız. Herkes sahiplenme duygusuyla iyileşiyor, büyüyor ve güzelleşiyor. Biz de bu konuda elimizden gelen desteği yapmaya çalışacağız. Buradaki barınağı görünce gurur duyduk. Gerçekten Sivas Belediyesi olağanüstü bir iş yapmış. Hayvanların her türlü olanaklarını sağlıyor. Her ailenin bir hayvana sahip olması lazım. Bu hayvanları burada bırakmayalım, sahiplenelim." dedi.


Merkezde çok güzel şeyler gördüklerini belirten Sivasspor As Başkanı Faruk Taşseten de, "Belediyemize çok teşekkür ediyoruz. Müsait olan insanların hayvanları sahiplenmesi gerektiğini ben de vurguluyorum. En azından haftada bir kez buraya gelip hayvanları ziyaret etmelerini ve hayvan haklarına duyarlı olmaya davet ediyorum." şeklinde konuştu.Merkeze ilk defa geldiğini kaydeden futbolcu Ziya Erdal ise; "Hayvanların rahat edebileceği güzel bir ortam var. Temennimiz buradaki hayvanların sayısının azalması ve onlara sahip çıkılması. Bu tesisi yapan belediyeye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Biz de üzerimize düşen görev neyse yapmaya hazırız." ifadelerini kullandı.
Son olarak konuşan futbolcu Arouna Kone, hayvanların doğanın bir parçası olduğunu belirterek, "Biz bu doğaya sahip çıkmalıyız. İnsanlar nasıl bir birine sahip çıkıyorsa bu doğaya da aynı şekilde sahip çıkmalıyız. Olanağı olan herkes gelsin bir köpeği sahiplensin." dedi.


Konuşmaların ardından Sivasspor heyeti ve hayvan severler, merkezi ziyarete gelen öğrencilere mama kabı hediye etti.

Oluşturma Tarihi :04 Ekim, 2018

Okunma Sayısı : 768