MUHTARLARDAN BAŞKAN AYDIN’A TAM NOT…

Muhtarlar Derneği Paşabahçe Kütükev’de yemek programı düzenledi. Programa Belediye Başkanı Sami Aydın, Muhtarlar Derneği Başkanı Duran Koç ile mahalle muhtarları katıldı.

Belediye hizmetlerinin ağırlıklı olarak konuşulduğu programda mahalle muhtarları Başkan Aydın’a yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Hizmetlerin bütün olarak değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan muhtarlar şehrin; yol, su, park bahçe, trafik gibi temel sorunlarının giderildiğini dile getirdiler.
Programda söz alan Muhtarlar Derneği Başkanı Duran Koç, “Muhtarlarımızla bir araya gelerek sohbet etmek istedik, programımıza Belediye Başkanımız Sami Aydın'ı da davet ettik. Başkanımıza, ekibine teşekkür ediyoruz. Başta Temizlik ve SİBESKİ olmak üzere tüm ekibi başarılı çalışmalar gerçekleştiriyor. İmkânlar dâhilinde tüm eksiklikler gideriliyor. Ben sadece benim mahalleme hizmet yapılmasına bakmıyorum. Sivas'a yapılan hizmetlerin tamamına bakıyorum, bu çalışmalar için Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.
Duran Koç'un ardından sırasıyla söz alan muhtarlar, Belediye Başkanı Sami Aydın'a teşekkür ederek; “Sıkıntılarımız gideriliyor, mahallelerimizde ufak tefek sıkıntılar dışında altyapı, üstyapı, park sorunlarımız yok.” diye konuştular.
Gültepe Mahallesi Muhtarı Ahmet Turan Dağaşan ise “Farklı illere geziler düzenleniyor, biz de bu gezilere katılıyoruz. En son Hatay'a gittik, orada en güzel caddelerin bile bizim kenar mahallelerimiz kadar iyi olmadığını gördük. Toplantıda bize söz hakkı geldi. Sivas'ı anlattık. ‘Bizim Belediye Başkanımıza burada bir dönem görev verilsin, burası çok güzelleşir.’ diyen arkadaşlarımız oldu. Ben de ‘bir dönem çok olur iki yıl yeter’ dedim. Sivas çevre illerden çok daha iyi gelişme göstermiş konumda.” dedi.
Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Çetin Aydın da söz alarak “40 yıl köprü dedik. Belediye Başkanımız en güzelini yaptı. Mesire alanımız yapıldı, doğalgaz geldi, en mağdur muhtardım en çok hizmet alan muhtarlardan biri oldum. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum, gördüğüm kadarıyla muhtarlarımızın büyük bir kısmı da başkanımızdan ve hizmetlerden memnun. Bir deklarasyonla Belediye Başkanımızı tekrar başkan olarak görmek istediğimizi belirtelim.” ifadesini kullandı.  


Belediye Başkanı Sami Aydın ise; tüm muhtarlara teşekkür ederek, “Her sene ortalama 60 bin ton asfalt yapılıyordu, bu ekip 250 bin ton yaptı. Köprüler, caddeler, alt geçitler, tünel bu ekipler tarafından yapılıyor. Fen İşlerime teşekkür ediyorum. Ben 54 yaşındayım. Sivas Belediyesi tarihinde bırakın şu yılı bu yılı, son iki yılda yapılanlar hiçbir dönemde yapılmamıştır.” dedi.2014’ten bu yana en az 5-6 seçimin yapıldığını dile getiren Aydın; “Darbenin yapıldığı dönem, terörle yoğun bir mücadelenin yapıldığı bir dönem, yurt dışında savaşın olduğu dönem, Türkiye’de bizim dışımızda 80 il daha var, hiç bir ili demeyeceğim belki haksızlık olur ama en yüksek performansla çalışan il biziz… Bunu sadece ben söylemiyorum. Genel merkezde her yerde bu var. Siyasetten bana karşı olan olabilir. Benim şahsımı sevmeyen olabilir, ama şu bir gerçek ki Sivas’a yapılan hizmet hepimize yapılıyor. Bu şekilde bakmak gerek.” şeklinde konuştu.


Aydın “Biz Sivas’ı seviyoruz. Sivaslı’yı seviyoruz. Bu şehrin bu dönemde yapılan hizmetlerini toplayın Cumhuriyet dönemindeki belediye hizmetlerinin kat kat üstündedir. Bütün ihtiyaçlar bitmedi. Çünkü hayat devam ediyor, ihtiyaçlar değişiyor. Bu bakımdan biz sizlerle çok daha güzel işler yapacağız.” diyerek sözlerini sonlandırdı.Toplantı sonrasında 64 yaşına giren Dedebalı Mahallesi Muhtarı Abdulkadir Kara’ya sürpriz yapılarak doğum günü pastası kesildi.


Oluşturma Tarihi :11 Ekim, 2018

Okunma Sayısı : 704