BAŞKAN SAMİ AYDIN’DAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI…

Belediye Başkanı Sami Aydın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Aydın mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Türk Milletinin tarih sahnesinde yeniden varoluşunun sembolü ve milletimizin en büyük başarılarından biri olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıldönümünü kutlamanın sevincini ve coşkusunu yaşıyoruz.

Temelleri kadim Anadolu şehri olan memleketimiz Sivas'ta, 'Sivas Kongresi' ile atılan cumhuriyetimiz, her türlü engelin aşılması konusunda bizlere güç vererek, bağımsızlık ve hürriyetimizden asla taviz vermeyeceğimizin, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde olmaz denileni başardığımızın bir kanıtıdır.

Türkiye üzerinde tarih boyunca çeşitli oyunlar oynanmış ve her seferinde bu oyunlar bozulmuştur. Halkımız sağduyusunu hiçbir zaman kaybetmemiş, vatanı için gerekeni yapmıştır. Cumhuriyet hepimizin ortak paydasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını; şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”

Oluşturma Tarihi :30 Ekim, 2018

Okunma Sayısı : 595