ÇOK AMAÇLI PAZAR ALANINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR...

Bölge halkının toplu organizasyonlarına ev sahipliği yapacak, otopark ihtiyacını karşılayacak ve haftanın bir gününde ise semt pazarı olacak kullanılacak.
 


Sivas Belediyesi’nin çok amaçlı kapalı pazar yeri projesinin son örneği olan Cumartesi Pazarı’nda çalışmalar devam ediyor.


Şehir genelinde cadde ve yolların üzerine kurulan semt pazarlarını daha kullanışlı ve modern mekânlara taşıyan Sivas Belediyesi, bu alanların üzerini dayanıklı ve estetik malzemelerle kapatarak daha fonksiyonel hale getiriyor.
Yağışlı havalarda da kullanım kolaylığı sağlayan mekânlar, diğer günlerde ise toplu organizasyonlara ev sahipliği yaparak aynı zamanda otopark hizmeti de veriyor.
Son dönemde uygulanan kapalı modern semt pazarlarına bir yenisi daha ekleyen belediye, Yenidoğan Mahallesi’nde kurulan ve yaklaşık 10 mahallenin ortak kullanım noktası olan Cumartesi Pazarı’ndaki çalışmalarını yoğunlaştırdı.
Pazar yerindeki çelik konstrüksiyon montajını tamamlayan ekipler, çatı kaplama ve zemindeki beton dökme çalışmalarını sürdürüyor.


Oluşturma Tarihi :07 Kasım, 2018

Okunma Sayısı : 767