MUHTARLARDAN AYDIN'A TEŞEKKÜR…

Geçtiğimiz hafta sonu Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu'nun 42. İstişare Toplantısı'na ev sahipliği yapan Sivas Muhtarlar Derneği yönetimi Belediye Başkanı Sami Aydın'ı ziyaret ederek muhtarların Sivas buluşmasına sağladığı katkılardan dolayı teşekkür etti.

Sivas Muhtarlar Derneği ve İç Anadolu Muhtarlar Federasyonu Başkanı Duran Koç, "Her geçen gün gelişen ve kalkınan şehrimizdeki güzellikleri tüm Türkiye'deki muhtarlarla paylaşmak üzere, Muhtarlar Konfederasyonu'nun toplantısını Sivas'ta gerçekleştirdik. Muhtarlarımıza, yapılan hizmet ve projeleri yerinde gezdirdik. Ben bile görmediğim yerleri görmüş oldum. Şehrimizin; onların aklındaki Sivas'tan çok farklı olduğunu gösterdik. İnsanlarımızın güler yüzünü, sıcakkanlılığını hissettiler. Buradan çok memnun ayrıldılar." dedi.81 ilden yaklaşık 150 muhtarların katıldığı program sonrası misafirlerin kendisini arayarak teşekkür ettiğini ifade eden Koç; "Biz Sivas'ı böyle bilmiyorduk diyorlar. Şimdi hayran kaldık. Keşke bizler de Sivas'ta muhtarlık yapsak diyorlar. Hatta geçmişteki toplantılarda bazı illerin belediye başkanları; 'biz Sivas'taki proje ve hizmetlere kıyasla kendimizi muhtarlık yapıyor olarak görüyoruz' dediler. Burada Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah gelecekte büyükşehir olarak aynı başkanımızla birlikte yeni toplantılara ev sahipliği yaparız." ifadelerini kullandı.


"İnsanlar bilmediği şeylerin düşmanıdır" diyen Belediye Başkanı Sami Aydın ise, "Misafirlerimiz de Sivas'ı tanıma fırsatı buldular. Biz onlarda şunu gördük; 'Sivas bir Avrupa şehri olmuş, örnek bir şehir, pırıl pırıl bir şehir olmuş' diyorlar. Bu Sivas adına çok önemli… Şehrimizin dışarıdaki imajı adına bu tür programlar çok önemli. Diğer taraftan 'Sivas'ın dünü, bugünü, yarını' konulu programdı. İnsanlardaki imaj Sivas'ın dünü... Ancak geldiklerinde Sivas'ın bugününü gördüler, hayran kaldılar." şeklinde konuştu.Programa katılan bir muhtarın ifadelerini hatırlatan Başkan Aydın; "Bir muhtarımız şunu söyledi; 'Başkanım bazı belediyeler, Avrupa şehirlerini gezmek için gidiyorlar, benim tavsiyem gelsinler Sivas'ı gezsinler' Bunlar güzel şeyler. Ben Sivas'ın çok büyük mesafeler kat ettiğini zaten biliyorum. Bunu sadece bizim bilmemiz yetmiyor. Bunu tanıtmamız gerekiyor. Bu anlamda şehrimiz pozitif imajını artırarak devam ettirecektir. Turizm potansiyelini her geçen gün artıracaktır. Biz de zaten bunu başarmaya çalışıyoruz." diye konuştu.


Oluşturma Tarihi :14 Kasım, 2018

Okunma Sayısı : 904