AYDIN; “ÖĞRENCİLER BAŞIMIZIN TACIDIR”…

Şehrin en kalabalık caddelerinde sırtlarında yorganla dolaşan öğrenciler sosyal medyada büyük ilgi görmüş ve Belediye Başkanı Sami Aydın da ‘gençler sizi tanımak isterim, beni bulun’ demişti. Başkan Aydın o gençlerle bir araya geldi.

Yorgana sarılarak Sivas meydanında gezen üniversite öğrencileri Osman İnci, Onur Cihan, Furkan Hatipoğlu ve İbrahim Enes Yalçın Belediye Başkanını evlerinde ağırladı. Sosyal medyada büyük ses getiren üniversite öğrencilerini ziyaret eden Belediye Başkanı Sami Aydın, ziyarete eli boş da gelmedi.Öğrencilere tost ve çay makinesi ile televizyon hediye eden Aydın, "Öğrencilik meşakkatlidir, sıkıntılıdır. Öğrencinin zengini, fakiri olmaz, hepsi garibandır. Sizi görünce kendi öğrencilik yıllarımı hatırladım. Öğrenciliğimde 2 evde kaldım, emin olun burayla kıyaslanamaz, baraka gibiydi. Ne olursa olsun, öğrenci her zaman, her türlü desteğe, katkıya ihtiyaç duyar." şeklinde konuştu.


Sivas halkının her zaman üniversite gençlerine destek olduğunu belirten Başkan Aydın, "Bu anlamda Sivas huzurlu bir şehir. Güzel bir şehir, biz sizlerin gerçekten memleketiniz için, aileniz için en iyi şekilde yetişmenizi, donanımlı birer bireyler olarak yetişmenizi arzu ederiz. Kapımız size her zaman açık, her türlü ihtiyacınızda bize gelebilirsiniz." ifadelerini kullandı.

Yorgana sarılarak kent merkezinde yürüyüş yapan gençlerden Furkan Hatipoğlu ise evini taşıdığı sırada çok üşüdüğünü ve araba kiralayamadıkları için bu yola başvurduklarını söyledi.

Eğlence amaçlı böyle bir video kaydettiklerini belirten genç, "Milletin tepkisini merak etmek için sosyal medyaya fotoğraflarımızı gönderdik, sonra yayıldı. Vatandaşlar yolda bizimle fotoğraf çektirdi. Üşümeyi biraz abarttık. Taşımak kolay olsun diye yaptık biraz da. Bu kadar büyüyeceğini tahmin etmedik." diye konuştu.
Oluşturma Tarihi :16 Kasım, 2018

Okunma Sayısı : 939