BAŞKAN AYDIN’DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Belediye Başkanı Sami Aydın Mevlid Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Aydın, “Kâinatın şereflendiği gün olan Mevlid Kandili, insanlığın da kurtuluşuna açılan bir kapıdır. Rahmet ve merhamet elçisi, iki cihan güneşi Peygamberimizin dünyaya teşriflerini kutlarken, O’nun yaşantısı ve ahlakını da her zaman örnek almalıyız.

Peygamberimizin getirmiş olduğu ilahi mesajı iyi anlamaya, eşsiz ve örnek olan güzel ahlakını özümsemeye bugünlerde çok ihtiyacımız var. Zira İslam Dünyası ve Müslümanlar zulüm altında inliyor, kadın-erkek, genç-yaşlı masum insanlar sadece inanışları için canlarından oluyor. Kardeşlerimize gösterilen bu zulümlerin son bulması için Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (SAV) örnek yaşamını ve O'nun ilahi mesajlarını anlamaya ve anlatmaya çok ihtiyacımız var. O’nun insanlığın huzuru ve mutluluğu için yaptığı çağrının hayatımıza rehberlik etmesini sağlamalı, güzel ahlakı ve yol gösterici nasihatleriyle yaşantımızı güzelleştirmeliyiz.

Af ve mağfiret kapılarının sonuna kadar açıldığı bu manevi günlerde yaşlıların, hastaların, eş-dost ve akrabaların gönüllerini hoş tutmak, hayatımızdaki olumsuzluklardan kurtulmak, huzura kavuşmak için sevgi ve hoşgörü ortamının sağlanması için bugünleri iyi bir fırsat olarak görmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm İslam Âlemi'nin mübarek Mevlid Kandili’ni kutluyor, Cenab-ı Allah’tan sağlık, afiyet ve bereket getirmesini niyaz ediyorum.”

Oluşturma Tarihi :19 Kasım, 2018

Okunma Sayısı : 711