CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MİTİNGLERİ SİVAS'TAN BAŞLATTI...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimler öncesi ilk mitingini Sivas'ta yaptı. 12.30’da havaalanına inen Erdoğan, Cuma namazını Ulu Cami’de kılarak kendisini bekleyen vatandaşlarla selamlaştı.

Mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önce söz alan Belediye Başkanı Sami Aydın; “Biz bu şehirde birçok hizmet yaptık. Belediyecilik açısından hizmetlerimiz her zaman örnek gösterilmiştir. Bundan sonra da tek yürek, tek bilek olarak devam edeceğiz. Bu bir bayrak yarışıdır. Bizden sonra görevi devralacak arkadaşımız da şehrimize güzel çalışmalar yapacaktır. Her işte olduğu gibi sizlerin bana, benim de size hakkım geçmiştir. Benden yana hakkım helal olsun. Sizleri Allah’a emanet ediyorum.” dedi.Tarihi Kent Meydanı'nı dolduran on binlerce vatandaşa hitap eden Erdoğan; "Sivas, seni tüm ilçelerin, tüm vatandaşlarınla gönülden selamlıyorum. Sivas yiğido söyleminden de anlaşılacağı üzere zalime, tarumara boyun eğmeyen bir şehirdir. Milli mücadelemize Gazi mücadelemize Gazi Mustafa Kemal'le birlikte başkentlik yapmıştır. Bu yolda can vermiş nice şehidimizi de bu vesileyle rahmetle yâd ediyorum." ifadelerini kullandı."31 Mart seçimi kampanyamızı buradan Sivas'tan başlattık." diyen Erdoğan; "Sivas Selçuklu'nun kalbi Osmanlı'nın vicdanı Cumhuriyetimizin aklıdır. Sivas Kongresi ortak aklın merkezidir. Sivas cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı şehirdir. Burası esarete meydan okuyan bir karargâhtır." dedi.Son 16 yılda Sivas'a 28 katrilyon TL yatırım yapıldığına işaret eden Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü; "Eğitimde 3 bin derslik inşa ettik. Sivas'a ikinci üniversiteyi biz kurduk. 55 bin metrekarelik alana millet bahçesi yapıyoruz. Demiryollarımızın ihtiyacı olan travers fabrikasını ilave yatırımlarla geliştirdik, istihdama katkı sağladık."


 

Sivas'ı kenevir üretim listesine aldıklarını kaydeden Erdoğan; "Sivaslı çiftçilere 2 katrilyon tutarında tarımsal destek verdik. Kenevir üretimi artırma kararımız çerçevesinde Sivas'ı 20. il olarak listeye ekledik. Artık Sivas'ta kenevir üretilecek. Sivas'ta bir teknopark, bir de araştırma geliştirme merkezi kurduk. 16 yılda Sivas'ı tarihi hizmetlerle buluştuk. Talimatı veriyorum. İnşallah Ulu Camii'nin de restorasyonunu başlatacağız." şeklinde konuştu.Son dönemde meyve-sebze fiyatları üzerinden yapılan spekülasyonlara da değinen Erdoğan; “Nice saldırılarda bulundular. Şimdi de kalkmışlar yok patatesti, yok soğandı... Biz bunu düzeltiriz. Tanzim satışları belediyelerin eliyle kurarız ve en ucuz fiyata bu ürünleri getiririz. İstanbul'da göreve geldiğimde fırıncılar bunu yapmıştı. Şehrin belli bölgelerine 3 tane ekmek fabrikası kurduk ve fiyatları da bir anda düşürdük.” dedi.

Oluşturma Tarihi :08 Şubat, 2019

Okunma Sayısı : 1270