İLKOKULLAR ARASI FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI...

Sivas Belediyesi Spor işleri Müdürlüğü, 4. Geleneksel İlkokullar Arası Futbol turnuvası düzenliyor. Bu yıl dördüncüsü planlanan turnuva, 09-29 Nisan 2019 tarihleri arasında devam edecek. Muhsin Yazıcıoğlu Tesislerinde düzenlenen futbol turnuvasında, ilimizden 24 İlkokul takımı mücadele edecek.


Sivas Belediyesi Spor işleri Müdürü Davut Âşık açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; Çocukların spora ilgisi ve hevesini artırmak, onların sosyal gelişimine katkıda bulunmak amacıyla bu yıl tekrar İlkokullar Arası Geleneksel Futbol turnuvasının 4. kez düzenlediklerini söyledi.


Futbol turnuvası vesilesi ile futbola yeteneği olan çocukların tespit edileceğini belirten Davut Âşık, kabiliyetli çocukların Belediyespor ya da Sivas'taki diğer amatör spor kulüplerin de lisanslı sporcu olabilmelerinin amaçlandığını ifade etti. Âşık, turnuvanın düzenlenmesine katkı sağlayan İl Milli Eğitim Müdürümüze, okul müdürlerimize ve il futbol hakem kuruluna da teşekkür etti.


Diğer yandan Sivas Belediyespor Alt Yapı Koordinatörü Murat Küçükyazıcı Koordinatörlüğü'nde dün ve bugün oynanan müsabakalar da şu sonuçlar alındı:


Oluşturma Tarihi :10 Nisan, 2019

Okunma Sayısı : 902