BİLGİN BAŞKANLIĞINDAKİ İLK MECLİS TOPLANDI...

31 Mart yerel seçimlerinin ardından görevi devralan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, yeni meclis üyeleriyle ilk toplantısını gerçekleştirdi.Belediye Meclis Salonu'nda düzenlenen toplantı öncesi meclis üyeleriyle tek tek selamlaşan Başkan Bilgin, üyelere hayırlı olsun temennisini iletti. Toplantı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.Meclisin açış konuşmasını yapan Başkan Bilgin, "Rabbim hayırlı hizmetlere vesile kılsın. Bildiğiniz gibi tüm siyasi partilerimiz bir seçim yarışına girdi ve milletimiz son sözü söyledi. Bundan sonra 37 meclis üyemizle birlikte ortak gayemiz olan şehrimize hizmet edeceğiz. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun. Ortak aklı önceleyerek, şehrin menfaatleri neyi gerektiriyorsa o doğrultuda, istişare ile kararlar alacağız. Biz aile huzuru, birlik ve beraberlik içerisinde hizmet edeceğiz. Biliyoruz ki, seçilerek gelinen makamlar bir hizmet aracıdır. Eğer göreviniz bittikten sonra milletimizden hayır dua alabilirsek, Allah razı olsun dedirtebilirsek bizim için kalacak budur. Bu duygu ve düşüncelerle bu şehre hizmet edeceğimize inanıyorum. Bildiğiniz üzere seçimlerin ardından meclis üyemiz olan Cengiz Kuzucuoğlu rahmeti rahmana kavuştu. Allah mekânını cennet eylesin." diyerek Kuzucuoğlu'nun ruhu için tüm meclis üyelerinden Fatiha okumalarını istedi.Bilgin'in konuşmasının ardından tek tek söz alan meclis üyeleri kendilerini tanıtarak yeni dönem için duygu ve düşüncelerini dile getirdi.


Ardından Meclis Başkan Vekilliği için seçimlere geçildi. Yapılan oylama sonucunda Nevzat Yanmaz 1. Başkan Vekili, Taner Karabal ise 2. Başkan Vekili olarak seçildi. Kâtip üyeliklerine ise Ayla Çetinel ve Hatice Kurt seçildi.


Toplantı sonrası dilek ve temenniler bölümünde Büyük Birlik Partisi gurubu adına söz alan meclis üyesi Nedim Kangal, yerel seçimlerin hayırlara vesile olmasını temenni ederek "5 yıllık görev süresince, belediye çalışanlarımız ile birlikte ilimizin engin kültürüne ve değerlerine uygun, imarına, sanatına, eğitimine, sporuna, bedensel ve zihinsel katkılarımızla birlikte asıl olan gönül borcumuzu da katarak hizmet edeceğimizi ifade etmek istiyoruz." dedi.


Oluşturma Tarihi :11 Nisan, 2019

Okunma Sayısı : 1906