BİNALİ YILDIRIM SİVAS’A GELDİ

Meclis eski Başkanımız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ilimizde düzenlenen bayramlaşma programı için Sivas’a geldi.

Nuri Demirağ Havaalanı’nda il protokolünce karşılanan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, ilk olarak belediyemizi ziyaret etti. Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Yıldırım’a Sivas’a yapılan yatırımlardan dolayı teşekkür etti. Bilgin; “Sivas’a her alanda çok büyük hizmetler gelmiştir. Bugün Sivas’ın neresine bakarsak bakalım hem sizlerin hem de cumhurbaşkanımızın eserleri görülmektedir. Bundan sonra da ilimiz; sizlerin, sayın cumhurbaşkanımızın, milletvekillerimizin ve bu şehrin dinamiklerinin oluşturduğu ortak akıl sayesinde büyümeye devam edecektir.”  dedi.

23 Haziran’da yapılacak olan İstanbul seçimine de değinen Başkan Bilgin, “İstanbul’da en çok nüfusa sahip olan il Sivas… Hemşerilerimizin çoğu bayram tatili dolayısıyla memleketlerine geldiler. Kendileri ile de görüşüyoruz. 23 Haziran’da yapılacak seçimlerde Sivaslılar, nasıl ki bugüne kadar devletin, milletin ve hizmet siyasetinin yanında olduysa bundan sonra da İstanbul’da yaşayan hemşerilerimiz bu ülkenin her metrekaresinde eseri olan hizmet adamı Sayın Binali Yıldırım’a destek olacaklardır” diyerek Sivas ziyaretinden dolayı Binali Yıldırım’a teşekkür etti.

Binali Yıldırım ise “Hilmi bilgin başkanımızı tebrik ediyorum. Seçimlerde yiğidolar büyük bir destekle seçti. Kendisi meclisten arkadaşımız, daha sonra adalet bakan yardımcılığı yaptı. Partimizin çeşitli kademelerinde görev aldı. Baro başkanlığı yaptı. Eminim ki gelecek 5 yıl içerisinde Sivas'a güzel hizmetler yapacaktır. Sivas denilince akla birçok şey geliyor. Sivas Türkiye Cumhuriyeti’nin Bağımsızlık yolunda en önemli duraklarından bir tanesi… Gazi Mustafa Kemal'in Samsun’da başlattığı ‘Manda Kabul Edilemez’ ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ kararlılığının tüm dünyaya haykırıldığı yer... Yiğido denilmesinin sebebi boşa değildir. Yiğido; cesur, mert, ülkesini seven, iklimi sert insanı mert insan anlamına geliyor” dedi.

“Sivas deyince sadece Anadolu’nun ortasındaki Sivas’ı anlamamak lazım” diyen Yıldırım; “iki Sivas var belki buradaki nüfustan fazlası İstanbul’da… Bu bakımdan İstanbul'un kaderine hükmedecek illerin başında Sivas geliyor… İnşallah bu seçimde Sivaslıların, evlatlarına sahip çıkacağına zerre kadar şüphem yok” ifadesini kullandı.

Ziyaret sonrası, Başkan Adayı Yıldırım’a Kangal Köpeği yavrusu hediye edildi.

Belediye ziyaretinin ardından öğle namazı için tarihi Kale Cami’sine geçen Yıldırım, esnaf ve hemşerilerimizle hasbihal etti.

Namazın ardından Buruciye Medresesinde düzenlenen bayramlaşma programına katılan Binali Yıldırım, programa gelen Sivaslılarla tek tek tokalaşarak bayramlaştı.

Oluşturma Tarihi :05 Haziran, 2019

Okunma Sayısı : 820