BAŞKANIMIZ BİLGİN'DEN BAYRAM MESAJI…

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkanımız Bilgin; “Milli ve manevi duygularımızın pekiştiği, yardımlaşma ve kardeşlik bağlarımızın kuvvetlendiği, yoksulu gözetme, yetimi sevindirme gibi güzel hasletlerin zirveye çıktığı bir Kurban Bayramı’na daha erişmenin sevincini yaşıyoruz.


Hak yolunda teslimiyet ve fedakârlığın bir nişanesi olan Kurban Bayramı, kültür ve geleneklerimiz ile birlikte dini değerlerimizin bizlere yüklediği sorumluluklarımızı hatırlamak ve hayata geçirmenin en güzel vesilelerindendir.

Toplumumuzda önemli bir yeri olan bu mübarek günlerin bizlere hatırlattığı en önemli unsur; kavga, öfke ve nefret gibi duyguların bir kenara bırakılarak paylaşım, hoşgörü, kardeşlik ve sevgi gibi duygularının yaşanabilmesine vesile olmasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, idrak edeceğimiz bu bayramın tüm İslam Âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu bayramda da tüm mazlum milletler için sizden dua talep ediyorum. Kurbanınızın ve ibadetlerinizin kabulünü yüce Allah'tan niyaz ediyor, aileniz ve sizlerin nice bayramlara ağız tadı ile ulaşması dileklerimle tüm İslam âleminin bayramını kutluyorum.” dedi.

Oluşturma Tarihi :10 Ağustos, 2019

Okunma Sayısı : 561