BİLGİN,"BELEDİYECİLİĞİN YANINDA GÖNÜLLER DE YAPACAĞIZ”…

İlimizde bulunan gıda konusunda büyük sıkıntılar yaşayan çölyak hastalarının bu durumuna duyarsız kalmayan Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, çölyak hastalarının ihtiyaç duyduğu gıdalara sorunsuz ve hızlı bir şekilde ulaşması için Çölyak hastalarıyla bir araya gelerek istişare de bulundu.

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak söz alan Özbelsan AŞ Genel Müdürü Ahmet Kuzu, “Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin'in talimatlarıyla çölyak hastalarımızın yaşadığı unlu mamuller konusunda gerekli araştırmaları gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemde çölyak hastalarımızın ihtiyaç duyduğu ekmek, makarna, kurabiye, pasta gibi gıdaların kolay erişimini sağlamayı amaçlıyoruz.” dedi.

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin de “Çölyak hastalarımız bize ulaşarak, özellikle gıda konusunda yaşadıkları sıkıntıları dile getirdiler. Bizim Belediye olarak hizmet anlayışımız ilimizde yaşayan her vatandaşımızın hayat standardını yükseltmek… Biz bunu söylerken hep yol, kaldırım yapmak anlaşılıyor; bunları da yine yapacağız ama bununla birlikte sosyal devlet olmanın gerekliliklerini yerine getirelim istedik ve Ahmet beye bu konuda talimat verdim. Gerekli görüşmeleri gerçekleştirdik ve en azından asgari ölçü de temel ihtiyaçlar nelerse bu sıkıntıyı giderelim istedik, belirli bir çalışma yaptık.” ifadesini kullandı.

“Gıdaya ulaşım noktasında var olan ihtiyacı gidereceğiz.” diyen Başkanımız Bilgin, “Yola çıkarken belediyecilik faaliyetlerinin yanı sıra insanlarımızın gönüllerine gireceğiz.” dedik bu bizim için çok önemli. Bizim anlayışımıza göre devlet milletine hizmet etmek için vardır.  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bize talimatı “Milletten Kopmadan Milletin derdiyle dertlenerek Belediyecilik yapmak bu noktada bu sıkıntıyı da gördük ve sizlerin de bu konuda fikirlerini almak istedik.” şeklinde konuştu.

Başkanımız Bilgin “İlk etapta üretim yapmamız mümkün değil ihtiyaç neyse onu gidereceğiz. Öncelikle kolay ulaşılabilen merkezi bir nokta ürünleri çölyak hastalarımıza ulaştıracağız. Daha sonra Özbelsan büfelerimizde şartları sağladıktan sonra bunu yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Belki bütün ihtiyacı hemen gideremeyebiliriz ama en azından bir başlangıca imza atmış olacağız. Biz sizin derdiniz ile dertlenerek bu sıkıntıyı gidermek istiyoruz.” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından söz alan çölyak hastaları böyle bir konuda duyarlı davranan Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin'e teşekkür ederek, bu konuda beklentilerini dile getirdiler.
Oluşturma Tarihi :29 Ocak, 2020

Okunma Sayısı : 1510