TURNUVANIN ŞAMPİYONU ESENTEPE MAHALLESİ OLDU…

Sivas'ta mahalleler arasında tanışma, birlik ve beraberliğin sağlanması amacıyla belediye tarafından düzenlenen Mahalleler Arası Futbol Turnuvası tamamlandı.

Toplam 19 mahalleden 266 sporcunun mücadele ettiği turnuva da Şeyhşamil Mahallesini 3-1 yenen Esentepe Mahallesi şampiyon oldu.

Sivas Belediyesi tarafından mahalleler arasında birlik ve dayanışma sağlanması için gerçekleştirilen Mahalleler Arası Futbol Turnuvası, Şeyhşamil Mahallesi ile Esentepe Mahallesi arasında oynanan final maçıyla son buldu. Final maçı öncesinde düzenlenen törene Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Valimiz Salih Ayhan ile il protokolünün yanı sıra Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay da katıldı.

Burada konuşan Muhtarlar Dernek Başkanı Cemalettin Arslan, böyle güzel bir etkinliğe imza atan Sivas Belediyesine teşekkür etti.

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ise “Birliği, beraberliği, kardeşliği pekiştiren güzel bir turnuva gerçekleştirdik. Katkı sağlayan tüm muhtarlarımız ile turnuvaya katılan takımlara ve sporculara teşekkür ediyoruz. Bu turnuvanın kazananı Sivas oldu. Dostluk, kardeşlik, birlik beraberlik oldu. Valimiz Salih Ayhan'a ve kurum müdürlerimize teşekkür ediyorum hem açılışımıza geldiler hem de finale geldiler. Rıza hocamız bugün burada bizlerle bize söz verdiği için Sivas'a da bugün uçak olmadığı için önce Kayseri'ye geldi oradan da buraya acele bir şekilde geldi. Sivas'ın kalbi Sivasspor için atıyor. Kulüp yönetimimiz ve teknik heyetimizin gösterdiği başarıyı devam ettirmek için bizde üzerimize düşen ne varsa yapacağız.” ifadesini kullandı.

Turnuvada emeği geçenlere teşekkür eden Valimiz Salih Ayhan ise “Sivassporumuz için üzerimize ne düşüyorsa samimi bir şekilde yapacağız. Bu birlikteliğimiz ve berberliğimizle Sivas'ın yüzünü güldürmeye devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından final müsabakası Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'ın başlama vuruşuyla gerçekleşti.

Şeyhşamil Mahallesi ile karşılaşan Esentepe Mahallesi müsabakadan 3-1 galip ayrılarak şampiyon oldu.

   Oluşturma Tarihi :29 Ocak, 2020

Okunma Sayısı : 1648