YENİŞEHİRLİOĞLU, ABDULHAMİT HAN'I ANLATTI...

Sivas Belediyesi kültürel faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda vefatının 102. yılı anısına Ulu Hakan Abdulhamit Han, Tahsin Paşa'yı canlandıran Bahardır Yenişehirlioğlu tarafından Sivaslılara anlatıldı.


Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ve eşi İlkay Bilgin, Vali Salih Ayhan ile çok sayıda Sivaslı katıldı.


Bahadır Yenişehirlioğlu dizinin başarısı başta olmak üzere başta Tahsin Paşa olmak üzere Abdulhamit Han'ın hayatı ve yaşadığı dönemdeki ileri görüşüldüğünü anlattı.


Program sonunda söz alan Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, nesilleri ihya etmeden şehirleri ihya etmenin anlamsız olduğunu belirterek, "Milletin değerlerine uygun programlar yapıyoruz, gençlerimizi tarihini bilen bireyler olarak yetişmesi için hayırlı gördüğümüz programlara yapmaya devam edeceğiz. Ulu Hakan Abdulhamit Han'ı birkez daha bize anlatan Bahadır Yenişehirlioğlu'na teşekkür ediyorum." dedi.


Vali Salih Ayhan'da Sivas Belediyesi'nin kültürel faaliyetleri hem bilgilendiren hem öğreten projeler bunlara vesile olan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Aynı zamanda bugün birkez daha Abdulhamit Han başta olmak üzere yaşadığı dönemi ve Tahsin Paşa'yı bizlere anlattınız bu maneviyatı anlattığınız için teşekkür ederim." dedi.


Konuşmaların ardından Başkan Bilgin ve Vali Ayhan Yenişehirlioğlu'na çeşitli hediyeler takdim etti.

 

Oluşturma Tarihi :08 Şubat, 2020

Okunma Sayısı : 3456