KAR KIŞ DEMEDEN YOĞUN ÇABA SARF EDİYORLAR…

Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği iş birliği ile maddi durumu iyi olmayan ailelere, her yıl olduğu gibi bu yıl da odun yardımı yapılıyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarının bağışladığı odunlar, Sivas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Odun Kesim ve Depolama Merkezinde kesilip-paketlenerek ihtiyaç sahibi kimseler için yakacak olarak değerlendiriliyor.

Sivas’ta son yılların en yoğun kar yağışının olduğu bugünlerde, ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırmaya çalışan ekipler, yoğun kar yağışı altında odun dağıtmaya devam etti.

İhtiyaç listesine göre planlanan odun dağıtımı, yoğun kar yağışı altında devam etti. Karlı yollardan geçen odun dağıtım aracı, bugün de ihtiyaç sahiplerinin yakacaklarını ulaştırmak için gayret etti. Yardım aracının ilerlemekte güçlük çektiği bazı anlarda yardım sever çocuklar imdada yetişti.

Hayat Ağacı Derneği, her bir aileye toplamda yarım ton, piyasa değeri 400 TL civarında olan 10’ar torba odun dağıtıyor. Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği iş birliği ile Mart ayına kadar 2 bin 500 ihtiyaç sahibi aile-kimseye toplam 1 milyon TL değerinde torbalanmış çam dağıtılması hedefleniyor.

Oluşturma Tarihi :13 Şubat, 2020

Okunma Sayısı : 5986