BAŞKAN BİLGİN’DEN EĞİTİME BİR DESTEK DAHA…

Milli Eğitim Bakanlığı ve Belediyemiz arasında imzalanan protokolle Sivas genelinde 70 okulun öğretmenler odasının standartları yükseltilerek teçhizatı yenilenecek.
 
Milli Eğitim Bakanlığı, Belediyemiz ve Sivas İl Özel İdaresi arasında, 70’i merkezde olmak üzere ilimiz genelinde 140 okulda öğretmen odalarının standartlarının yükseltilmesine yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

Bakan Selçuk, Bakanlıkta gerçekleştirilen imza töreninde, öğretmenlerin imkânlarını iyileştirmek istediklerini belirtti.

2023 eğitim vizyonu çerçevesinde, öğretmen odalarının belli standartlara kavuşturulması için proje yürüttüklerini, protokolün de bu kapsamdaki çalışmalar arasında bulunduğunu söyleyen Selçuk, protokolle 70'i il merkezi, 70'i ilçelerde olmak üzere 140 yeni öğretmen odası inşa edileceğini bildirdi.

Eğitime her zaman katkı sunduklarını belirten Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ise “İlimizdeki tüm okullar tüm eğitim kurumları çocuklarımızın daha kaliteli eğitim alabilmeleri için neredeyse tamamı yenilendi. Biz belediye olarak her zaman eğitime katkı sunmaya destek olmaya öncelik verdik. Şimdi de Milli Eğitim Bakanlığımızla yaptığımı protokolle Sivas genelinde ilçelerimizde dâhil 140 okulumuzun öğretmen odalarını bakanlığın belirlediği örnek odalar konseptine uygun olarak, Özel idaremiz ve Belediyemiz ortaklığında yenileyeceğiz. Bu anlamda 70 okulumuzun öğretmenler odasının daha işlevsel, nezih ve kullanışlı hale getirilmesi için çalışmalara başlayacağız.” dedi.

"Vali Salih Ayhan da tasarım beceri atölyeleri ile çocuk kütüphaneleri kurulması, müzelerde etkinlikler düzenlenmesi gibi faaliyetlerle eğitimin sadece sınıflarda değil her ortamda sürdürülmesi için gayret ettiklerini belirtti.

Törende, Sivas'taki bazı okulların öğretmenler odalarına canlı bağlantı yapıldı.

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’in yanı sıra; Vali Salih Ayhan, Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ve MEB yetkililerinin de katıldığı törende protokol imzalandı.

Oluşturma Tarihi :05 Ocak, 2021

Okunma Sayısı : 10173