SİVAS KENEVİR ÜRETİLEN 20. İL OLDU…

Ocak ayının ilk haftasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti Genel Merkezi’nde bir araya gelen Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas ekonomisi ve istihdamı için önem taşıyan konuları arz etti.

Yatırım teşvik uygulamasında ilimizin daha avantajlı hale gelmesi, Demirağ OSB altyapı çalışmalarının tamamlanması ve kenevir ekimi yapılacak iller arasına Sivas'ın da dâhil edilmesi konularını ileten Başkan Bilgin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan destek istedi.

Konuya ilişkin müjdeli haberi Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin sosyal medya hesaplarından duyurdu. Başkan Bilgin yaptığı paylaşımda “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile yapmış olduğumuz görüşmede, zat-ı devletlerine arz etmiş olduğumuz ‘Sivas’ta kenevir ekilmesi izni’ konusunda müjdeli haber geldi. Şehrimiz, Türkiye’deki 20. il olarak onaylandı. Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyor, ülkemiz ve Sivas’ımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” paylaşımında bulundu.

Bu müjdeli haberle birlikte Türkiye genelinde kenevir ekimi yapılacak iller arasına Sivas'ta dâhil edilmiş oldu. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Sayın Cumhurbaşkanımızın 5 Ocak'ta bizi kabulünde 3 konuyu gündeme getirmiştik. Onlardan birisi Pusat-Özen Barajı'ndan 4 Eylül Barajı'na su ishale hattının yapılmasıydı. Bu konuyla ilgili Sayın Cumhurbaşkanımız talimat vermişti. 2021 yatırım programında yayınlanmıştı. İkinci olarak da Sivas'ın kenevir ekimi yapılacak iller arasına dâhil edilmesiydi. Bu görüşmede Sayın Cumhurbaşkanımız Tarım Bakanımıza gerekli talimatı vermişti. Sivas kenevir ekilecek iller arasına 20'nci il olarak eklendi. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Başkan Bilgin, diğer konuda Demirağ OSB'nin alt yapı işinin tamamlanması. Sivas'ın teşvik konusunda iyi bir noktaya getirilmesiydi. Bu konuda da çalışmalar devam ediyor. Bu talebin de olumlu bir şekilde sonuçlanacağına emin olduğunu ifade etti.

Sivaslıların haklı taleplerini ilgili yerlere iletmeleri neticesinde taleplerin olumlu neticeleneceğini belirten Başkan Bilgin, “Bundan sonra top biz de artık, üreticileri de teşvik ederek bu noktada gerekli adımları atacağız. Güzel bir gelişme, Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsında Tarım ve Orman Bakanımız ile katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Oluşturma Tarihi :27 Ocak, 2021

Okunma Sayısı : 10265