SİVAS'TA ÜRETİLEN VAGONLAR DÜNYAYA İHRAÇ EDİLİYOR…

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayi AŞ'yi (TÜRASAŞ) ziyaret etti. Başkanımız Bilgin fabrikadaki birimlerde incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında TÜRASAŞ Bölge Müdürü Atanur Karadağ’dan bilgi aldı.

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, üretim yapan firma ziyaretleri kapsamında TÜRASAŞ'ı ziyaret ederek Başkan Yardımcılarımız Bekir Sıtkı Eminoğlu, Levent Olgun ve Bölge Müdürü Atanur Karadağ eşliğinde üretim sahalarını gezdi. Gezi sırasında üretimler hakkında bilgi alan Başkanımız Bilgin hazırlanan yeni vagon raylarına kaynak yapmayı da ihmal etmedi.
 

SİVAS’IMIZI VAGON ÜRETİMİNDE ÜS BÖLGESİ YAPMAYI HEDEFLİYORUZ
Bilgin ziyarette yaptığı değerlendirmede; “TÜRASAŞ ilimizin önemli değerlerinden biri. Biliyorsunuz TÜDEMSAŞ’ımız yeni bir yapılanmaya giderek Eskişehir, Sakarya ve Sivas’ı da içine alacak şekilde yeni yol haritasını çizdi. Sivas bu anlamda bölge müdürlüğü olarak hizmetlerine devam ediyor. TÜRASAŞ Bölge Müdürlüğü Sivas'ımıza katma değeri yüksek ürünlerle hizmet etmeye devam ediyor. Biraz önce çok değerli müdürümüz ve işçi kardeşlerimizle birlikte üretim sahalarımızı gezdik. Dünyanın farklı ülkelerine eşi, benzeri olmayan vagonlarımız üretilerek gönderiyoruz. Bizim zaten amacımız, planlamamız TÜRASAŞ'ı koordinasyonu sağlayacak şekilde özel sektörü ve yan sanayiyi büyüterek Sivas'ı ulaşım sektöründe vagon üretiminde üs haline getirmek. Bu noktada en büyük gücümüz de TÜRASAŞ ve Demirağ Organize Sanayi Bölgesi. İnşallah Demirağ OSB'nin altyapısının tamamlanmasıyla birlikte yatırımcılarımız ilimize gelmeye başlayacak. Zaten şu anda da tamamlanmadan çeşitli firmalara yer tahsisini yapıyoruz. Çünkü onlar Sivas'a inanıyor TÜRASAŞ'ın geçmişteki bilgi birikimine vizyonuna ve insan kaynaklarına güveniyor. TÜRASAŞ zaten bu yapılanmasını devam ettirmek adına büyüme stratejine uygun olarak yeni personelleri bünyesine kazandırmaya devam ediyor. Şu anda 15 kişilik kaynak ekibinin ilanına çıkıldı Mayıs Haziran ayında da yeni bir alım yapacak.” dedi.
 

TÜRASAŞ İÇİN ÇIKARTILAN MANİPÜLASYONLAR TAMAMIYLA GERÇEK DIŞIDIR
Farklı kafalarda farklı manipülasyon çıkarılıyor yok TÜDEMSAŞ kapatılıyor yok küçültülüyor gibi asılsız kara propaganda yapılıyor. Bu memleket bizim ve bu memleket için aşkla çalışıyoruz.” Diyen Bilgin, “Bizim sultan şehrimize bir borcumuz var o borcu ödemek için de sanayiden eğitime, sağlıktan turizme, altyapıdan ulaşıma kadar hizmetin en iyisini şehrimize kazandırmaya çalışıyoruz. Şundan emin olsunlar ‘TÜDEMSAŞ’, ‘TÜRASAŞ’ olarak Türkiye ekonomisine ve Sivas'ın istihdamı ile üretimine eskisinden katma değeri daha yüksek ürünlerle birlikte alanında ihtisaslaşarak devam edecektir. TÜRASAŞ bizim bir değerimiz dün de değerimizdi, bugünde, yarın da Sivas'ımızın, Türkiye'mizin değeri olmaya devam edecek.” ifadesini kullandı.
 

TÜRASAŞ Bölge Müdürü Atanur Karadağ ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Üretim fabrikamızda Başkanımız Hilmi Bilgin ile birlikte incelemelerde bulunuyoruz. Başkanımızın da gördüğü üzere üretimimiz tüm hızıyla devam ediyoruz. Sivas'ta ürettiğimiz vagonlarımızı 3 ayrı ülkeye özel firma ortaklığıyla ihraç ediyoruz. Başkanımızın da bizlere destek vermesi yanımızda olması bizlere güç katıyor.” dedi.

Oluşturma Tarihi :05 Şubat, 2021

Okunma Sayısı : 6596