BELEDİYEMİZ ARAÇ PARKINI GENİŞLETEREK 39 YENİ ARACI ŞEHRİN HİZMETİNE SUNDU…

Belediyemiz vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek ve şehrin ihtiyaçlarını zamanında karşılayabilmek için araç filosunu genişletti. 39 yeni araç ve iş makinesi Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin'in katılımıyla düzenlenen tanıtım toplantısının ardından şehrimizin hizmetine sunuldu.

Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü Saha Amirliğinde düzenlenen araç tanıtım toplantısına Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, Başkan yardımcılarımız, ÖZBELSAN AŞ Genel Müdürümüz Ahmet Kuzu, birim müdürleri Belediye Meclis üyeleri ve basın mensupları katıldı.
 

Şehrimizin her noktasında eşit hizmet götürme düsturuyla yola çıktıklarını ifade eden Sivas Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin “Bugünde 39 yeni aracımızı şehrimizin hizmetine sunmak için bir araya geldik. Belediyemiz altyapıdan üstyapıya park bahçeden ulaşım ve temizlik işlerine kadar birçok alanda hizmet veriyor. Tabi zaman zamanda bazı araçlarımızda yıpranmalar yorulmalar meydana gelebiliyor. Bizlerde uzun vadede problem yaşamamak adına belirli periyot dahilinde hemşerilerimize daha iyi hizmet sunmak ve şehrimizin ihtiyaçlarını zamanında karşılayabilmek adına araç parkımızı yeniliyoruz. Araçlarımızın tamamını devlet malzeme ofisinden temin ettik. Yaklaşık 12 Milyon TL tutarında araçlarımızı yenileyerek hizmete sunduk. Temennimiz sorunsuz, sıkıntısız, bahanesiz ve mazeretsiz olarak hemşerilerimize hizmet etmek. Ben mesai arkadaşlarımıza kazasız, belasız bir iş sezonu diliyorum. İnşallah kalan süre içerisinde memleketimize kar yağar çünkü kar rahmettir, berekettir. Sivas'ımıza da çok yakışıyor. İnşallah Rabbin rahmetini, bereketini bize gönderir Sivas'ımızı karla buluşturur. Bu noktada biz tüm ekiplerimizle vatandaşlarımızı mağdur etmeyecek şekilde kar temizleme çalışmalarına da hazırız. Yeni aldığımız araçlarımızla da hemşerilerimize hizmet edeceğiz yeni araçlarımız hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
 

İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş ise “Her geçen gün belediyemiz hizmet ağını genişleterek şehrimize daha iyi, daha güzel, daha kaliteli hizmetleri ortaya koyuyor. Bu takibi ekip işi, Başkanımızı bu nedenle tebrik ediyorum. Sadece hizmet etme iradesi arzusu yeterli olmuyor tabi fiziki şartları altyapıyı da organize etmek gerekiyor. Araç sayısıyla, makineleriyle, personeliyle bir olup hizmet standardını yükseltmek lazım… Görüyoruz ki; 12 milyonun üzerinde bir yatırım yaparak alınan araçlar yine Sivaslı hemşerilerimize hizmet edecek onların yardımına koşacak. Bu anlamda bu yatırımda oldukça önemliydi. Ben başkanımız Hilmi Bilgini özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Ardından söz alan AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci “Hilmi Başkanım ilk belediye başkanlığına aday olduğu zaman şunu söylemişti; “Ankara'nın gücünü Sivas’a getireceğiz.” bu geçen süre zarfında da görüyoruz ki Ankara'nın gücü devamlı Sivaslının yanında. Gençlik ve Spor Bakanlığımızdan Sivas Belediyesinin 100 milyonluk yatırımlarına 30 milyonluk destek geldi, Millet Bahçesi derken diğer projelere gelen desteğe baktığımızda Ankara'nın gücü Sivaslıların yanında, emrinde ben bu noktada başkanımıza gerçekten teşekkür ediyorum. Belediyemiz özellikle bu pandemi sürecinde sadece belediyecilik hizmetlerinin dışında esnafımıza, öğrencimize, ihtiyaç sahiplerine vermiş olduğu desteklerle de Türkiye'ye örnek belediyelerden bir tanesi… Biz sadece yol yapmıyoruz, park yapmıyoruz, bunun yanında gönüllere dokunarak gönül belediyeciliğinde Türkiye'de ilkleri gerçekleştiriyor, örnek çalışmalara imza atıyoruz. Bugün 12 milyon TL değerle alınan 39 aracımızın da kıymetli sultan şehrimize, yiğidolara hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.
 
Kurban kesilerek edilen duanın ardından Başkanımız Bilgin direksiyon başına geçerek ilk test sürüşünü yaptı. Milletvekili Semiha Ekinci de Başkanımız Bilgin’in yanında yer aldı.
 

Düzenlenen törenle;
1 Adet - Mini Eskavatör,
1 Adet - 4x4 Mini Kazıyıcı Yükleyici,
2 Adet - 4x4 Beko- Loader,
1 Adet - Asfalt Silindiri,
3 Adet - Havuz Tipi Damperli Kamyon,
1 Adet - Köşeli Tip Damperli Kamyon,
1 Adet - Greyder HMK 600,
1 Adet - Tır Çekici - Bitüm Tankı (Taşıyıcı),
3 Adet - Çift Kabin Pikap,
2 Adet - Ford Tourneo Courier,
2 Adet - Kapalı Cenaze Aracı,
1 Adet - Ford Transit Kamyonet,
2 Adet - 2 m3’lük Yol Süpürge Aracı,
2 Adet - Ford Trucks Tek Kabin Kamyon,
1 Adet - 7 m3’lük Yol Süpürme Aracı,
8 Adet - 3 Metrelik Kar Bıçağı,
7 Adet - Tuz Serici araç şehrimizin hizmetine sunuldu.

Oluşturma Tarihi :06 Şubat, 2021

Okunma Sayısı : 6722