YAKACAK DESTEĞİ İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR…

Belediyemizin ihtiyaçlı vatandaşlar için başlatmış olduğu yakacak desteğinde başvuru yapanların sayısı 10 bini buldu. Taleplerin daha hızlı değerlendirilmesi için Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personeli hafta sonu da mesai yapıyor.  

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü idareci ve personeli, daha önce ki nakit kırtasiye yardımı ve tablet dağıtımı sürecinde olduğu gibi 500 TL nakit yakacak yardımı kapsamında, işlemleri daha da hızlandırıp bir an evvel tamamlamak amacıyla normal mesai saatlerinin dışında daha fazla mesai yaptı.

Pandemi sürecinde 10.00 – 16.00 olarak belirlenen mesai saatlerinin dışında, çalışmalar ilerleyen saatlere kadar devam etti. Sokağa çıkma yasağının olduğu ilk haftanın ardından kuralların uygulandığı ikinci hafta da formların kayıt, değerlendirme ve komisyondaki karar süreci devam etti.

Belediyemizin 500 TL nakit para yardımı başvurusunda, müracaatçı formlarından alınan onay imzasıyla her şey titizlikle inceleniyor. Hane fertleri, Adres Nüfus Kayıt Sistemi, Gelir İdaresi Başkanlığı, İŞKUR, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Sosyal Yardım, araç ve taşınmaz kayıtları sorgulanıyor.  
       

500 TL nakit yardımından, kendi evi olanlardan aylık geliri asgari ücret olanlar ile müracaat şartlarını taşıyan ve aylık geliri net 2800 TL’yi geçmeyen kimseler faydalanacak. Yardımdan, vergi mükellefleri, birden fazla kayıtlı taşınmazı bulunanlar, 2005 model ve üzerinde araç sahipleri, kamyon veya otobüs sahipleri gibi başvuru şartlarını taşımayan kimseler yararlanamayacak.

Oluşturma Tarihi :14 Aralık, 2020

Okunma Sayısı : 21092