EREN’İN HAYATINI ANLATAN FİLMİ 7 BİN KİŞİ ÜCRETSİZ İZLEDİ...

Belediyemiz "Kesişme; İyi ki Varsın Eren" filmini ücretsiz olarak Sivaslılar ile buluşturdu.

Şehit Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in anısına çekilen ’Kesişme: İyi Ki Varsın Eren’ filmi vizyona girdi. Belediyemiz de yeni nesle kahramanların tanıtılması amacıyla düzenlediği organizasyonla yaklaşık 7 bin kişiyi ücretsiz olarak sinemada ağırladı.

Belediyemiz tarafından öncelikle filmi ücretsiz izlemek isteyenler için başvuru açıldı. İnternet sitesi üzerinden müracaat eden herkesin ücretsiz izleyebileceği filme yaklaşık 7 bin kişi başvuru yaptı. 1 Ocak itibarıyla gösterime giren filmin ilk seansını, Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin vatandaşlarla birlikte izledi.

İlk gösterime Başkanımız Bilgin’in yanı sıra; AK Parti Milletvekili Semiha Ekinci, AK Parti il Başkanı Hakan Aksu ve Belediye Başkanı Yardımcımız Ahmet Duman katıldı.

Atatürk Caddesi'ndeki bir sinema salonunda filmin ilk seansını vatandaşlarla izleyen Bilgin, bu topraklarda yaşanan kahramanlıkları yeni nesle aktarmayı ve farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Başkanımız Hilmi Bilgin, “Belediyemiz olarak kahramanlıkları topluma tanıtmak, farkındalık oluşturmak adına bir organizasyon düzenledik. İnternet üzerinden Belediyemize müracaat eden tüm hemşerilerimizi belli bir program dâhilinde sinemada ücretsiz olarak ağırlıyoruz. Gayemiz kahramanlarımızı ve bu topraklarda yaşanan kahramanlıkları yeni nesle aktarmak ve farkındalık oluşturmak. İnşallah güzel bir filmi, güzel bir organizasyonla tamamlayacağız. Tüm hemşerilerimize gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ise, “Vatanseverlik örneği göstererek daha 14 yaşında şehit olan Eren Bülbül kardeşimizin ve aynı olayda şehit olan Ferhat kardeşimizin hayat hikayelerini izleyeceğiz. Vatanseverliğin yaşı yok. Bizim tarihimiz Çanakkale’den Sarıkamış’a, Eren Bülbül’den Yasin Börü’ye kadar nice gençlerimizin, şehitlerimizin kanları üzerinde yükseldi. Böylesi önemli, böylesi güzel etkinliği düzenleyen Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’e şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.  

AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu, “Bu topraklar birçok kahraman yetiştirmiştir. Bin yıldır bizlere bu toprakları vatan yapan ecdatlarımızın yetiştirdiği kahramanların son örneğini de Eren kardeşimizde gördük. Onunla ilgili çekilen filmi izlemek için bir araya geldik. Böylesi önemli bir organizasyonu düzenlediği için Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’e ve ekibine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Oluşturma Tarihi :03 Ocak, 2022

Okunma Sayısı : 510