23 NİSAN'IN BAŞKANI HAFZA HÜMA DOĞAN OLDU...

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını Ozmuş Köyü İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Hafza Hüma Doğan’a devretti.

Bir süreliğine Sivas Belediye Başkanı olan minik Hafza Hüma, Başkanımız Hilmi Bilgin ile sohbet ederek belediyelerin görev ve sorumlulukları ile işleyişi hakkında bilgi aldı.

Çocuk Başkan Doğan’ın ilk talimatı, eğitim gördüğü Ozmuş Köyü İlkokulu’nun eksiklerinin giderilmesi yönünde oldu.

Sokak hayvanları için mevcut barınağa ilave olarak farklı bölgelerde barınakların yapılmasını isteyen minik Başkan Doğan, hayalinin büyüyünce Belediye Başkanı olup insanlara hizmet etmek olduğunu söyleyerek Başkanımız Hilmi Bilgin’i köyüne davet etti.

Yakın zamanda davete icabet edeceğinin sözünü veren Başkanımız Bilgin ise “Geleneğin teminatı yavrularımızın iyi bir eğitim alıp donanımlı bireyler olarak yetişmesi için eğitim camiasının daima emrindeyiz. Çünkü aydınlık yarınlarımızın mimarı çocuklarımız olacaktır.” diyerek tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Başkanımız Hilmi Bilgin, çocuk Başkan Doğan’a çeşitli hediyeler takdim ederek yakından ilgilendi. Ziyarette, İl Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, Okul Müdürü Ferhat Tepe, Öğretmen Latife Pekel ile çocuk Başkan Doğan’ın anne ve babası da hazır bulundu.

Oluşturma Tarihi :23 Nisan, 2022

Okunma Sayısı : 1589