DUMAN ‘SOSYAL BELEDİYECİLİK’ HİZMETLERİNİ ANLATTI...

Belediyemiz tarafından sosyal belediyecilik alanında hayata geçirilen hizmetler ve kuruma bağlı Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün yürüttüğü faaliyetler, Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Duman tarafından öğrencilere anlatıldı.


Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen HEDEF Projesi çerçevesinde Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Aile Tüketici Hizmetleri Bölümü öğrencilerine Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Duman tarafından kurumun hizmetleri aktarıldı.


Okulun konferans salonda gerçekleştirilen programda söz alan okul Müdürü Tuncay Baral, “Valilik himayelerinde gerçekleştirilen HEDEF Projesi kapsamında ‘sosyal devlet’ ilkesi gereği ilimizde Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin'in himayelerinde Başkan Yardımcımız Ahmet Duman'ın denetiminde gerçekleştirilen sosyal yardımlar hakkında bilgi almak amacıyla Başkan Yardımcımız Ahmet Duman'ı okulumuzda misafir ediyoruz. Programımıza katıldıkları için kendilerine teşekkür ediyor, başarılı hizmetlerinin devamını diliyorum.” dedi.


Ardından öğrencilere hitap eden Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Duman, toplam 1200 aileye giyecek, gıda, okul malzemeleri, ayakkabı gibi farklı alanlarda düzenli olarak yardım yapıldığını belirterek bu ailelerin tespiti noktasında gerçekleştirilen çalışmaları anlattı.


Başkan Yardımcımız Duman, il genelinde Valilik, Belediye gibi kamu kurumlarının yanı sıra derneklerin gönüllülük esasıyla çalışma yürüttüklerini belirterek “Biz kışın odun yardımında bulunuruz. Valilik ise kömür yardımı yapar. Hayat Ağacı Derneğimiz bünyesinde bulunan Gıda Bankası’ndan ailelerimizin her türlü gıda ihtiyacını karşılarız. Valilik ise faturaların ödenmesi amacıyla nakit desteğinde bulunur. Bu şekilde her kurum farklı bir alanda ihtiyaç sahiplerini destekler ve böylelikle ailelerimizin yanlarında yer almaya gayret gösteririz.” ifadelerini kullandı.


Kendi hayat tecrübelerini de öğrencilere aktaran Başkan Yardımcımız Ahmet Duman'a günün anısına çiçek takdim edildi.

Oluşturma Tarihi :19 Aralık, 2022

Okunma Sayısı : 1136